mazury19.jpgmazury12.jpgmazury5.jpgmazury4.jpgmazury2.jpgmazury20.jpgmazury17.jpgmazury1.jpgmazury10.jpgmazury6.jpgmazury7.jpgmazury18.jpgmazury3.jpgmazury15.jpgmazury16.jpgmazury8.jpgmazury14.jpgmazury11.jpgmazury13.jpgmazury9.jpg

Konferencja o OZE w Toruniu

WiatrakiFunkcjonowanie i oddziaływanie elektrowni wiatrowych to temat organizowanej przez Urząd Marszałkowski konferencji, która odbyła się 11 października w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu. Jednym z prelegentów był profesor Jan Mikołajczak z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, który przedstawił wyniki badań dotyczące wpływu siłowni wiatrowych na organizmy żywe.
Konferencja skierowana była do przedstawicieli samorządów lokalnych, środowisk naukowych i wszystkich osób zainteresowanym rynkiem OZE. Jej cel to merytoryczna dyskusja na temat wykorzystania przez Polskę potencjału odnawialnych źródeł energii. Podczas spotkania profesor Jan Mikołajczyk przedstawił wyniki badań dotyczące wpływu siłowni wiatrowych na zachowanie się, wyniki produkcyjne oraz jakość mięsa świń i gęsi na przykładzie siłowni wiatrowej w Rypałkach w gminie Rypin. Eksperci przedstawili także najczęściej popełniane błędy w raportach środowiskowych dotyczących oddziaływania turbin wiatrowych oraz aspekty prawne inwestycji w OZE.

 

 

 

Wyniki badań dotyczące wpływu siłowni wiatrowych na zachowanie się zwierząt i inne mozna zobaczyć na stronie: kliknij

 

Informacje ze strony : kliknij