mazury10.jpgmazury13.jpgmazury19.jpgmazury17.jpgmazury5.jpgmazury16.jpgmazury9.jpgmazury8.jpgmazury7.jpgmazury6.jpgmazury1.jpgmazury18.jpgmazury14.jpgmazury3.jpgmazury20.jpgmazury15.jpgmazury4.jpgmazury2.jpgmazury11.jpgmazury12.jpg

XLII sesja Rady Gminy Giżycko - kto zapłacił za umorzenia opłat za wodę i ścieki?

sesja13 listopada 2014 roku na godz. 14:00 odbyła się XLII sesja Rady Gminy Giżycko.

Utrzymano dotychczasowe ceny opłat za wodę i ścieki. Podjęto uchwałę o obniżeniu podatków podmiotom turystycznym do wartości 70% obecnie obowiązujących. Zwolniono od podatku od nieruchomości nowo wybudowanych przez okres 3 lat jeżeli przedsiębiorca z racji nowej inwestycji utworzy minimum 2 miejsca pracy.

Były też elementy uroczyste; dyplomy, książki pamiątkowe i podziękowania na zakończenie kadencji Rady Gminy.

Nie obyło się jednak bez "czarnego pijaru".

Pan Sieroński "pochwalił się" (wideo - 14 minuta 30 sekunda cz. 2 sesji), że jedno z postępowań prowadzonych przez prokuraturę, dotyczące umorzeń opłat za wodę i ścieki od stycznia 2005 roku do maja 2014r. na rzecz firmy prowadzonej przez jego rodzinę, zostało umorzone. Zarzucił mi, iż jestem autorem donosu w tej sprawie. Co jest NIEPRAWDĄ. Przypisuje mi złożenie donosu w tej sprawie chociaż miał możliwość zapoznania się z aktami sprawy i powinien wiedzieć, że nie mam z tym nic wspólnego.

Tym niemniej treść przeczytana przez wójta podczas sesji jest szokująca. Mówi o umorzeniach opłat za wodę i ścieki od 2005 roku na rzecz rodziny. Trzeba zapoznać się z tym tematem bliżej.

Czy to prawda, że były umorzenia na rzecz rodziny? Ile ich było i na jakie kwoty? Czy radni wiedzieli o takiej praktyce?

Czy umorzone kwoty miały wpływ na wzrost cen wody i ścieków?

 

Sesja  cz. 1

 

Sesja cz. 2

 

Posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów Rady Gminy Giżycko w dniu 12 listopada 2014 roku