mazury13.jpgmazury16.jpgmazury11.jpgmazury5.jpgmazury3.jpgmazury8.jpgmazury18.jpgmazury4.jpgmazury12.jpgmazury15.jpgmazury20.jpgmazury7.jpgmazury19.jpgmazury2.jpgmazury10.jpgmazury1.jpgmazury14.jpgmazury9.jpgmazury6.jpgmazury17.jpg

Relacja z Festynu Kochamy Mazury 2016

W niedzielę, 12 czerwca na Plaży Miejskiej w Giżycku odbyła się IV edycja Festynu Kochamy Mazury.

Ideą naszego festynu była wspólna zabawa oraz promocja regionu.

Chcieliśmy pokazać piękno naszej małej ojczyzny i zaprezentować to, co najcenniejsze w naszym regionie i z czego powinniśmy być dumni jako jego mieszkańcy. Chcieliśmy również podkreślić, iż rozwój gospodarczy powinien iść w parze z zachowaniem pięknego mazurskiego krajobrazu, który jest atutem wyróżniającym nasz region na tle kraju, a nawet w skali globalnej.

Tak jak w ubiegłych latach impreza była bardzo udana. Dopisała zarówno pogoda jak i publiczność. My ze swojej strony przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Na scenie prezentowaliśmy dorobek artystyczny lokalnych grup artystycznych - wystąpiły grupy taneczne z Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach pod opieką instruktorki Barbary Somionki, taniec w stylu hip-hop zaprezentowała młodzież pod patronatem Giżyckiego Centrum Kultury, a taniec towarzyski grupa Mariusza Korzeba - "Czar Par".

Nie zabrakło też muzyki ludowej w wykonaniu zespołu Mżawka z Kruklanek. Duże zainteresowanie wzbudził występ giżyckiej grupy Aikido w pokazie sztuk walki oraz pokaz energetycznej zumby klubu fit-forma pod przewodnictwem instruktorki a zarazem prowadzacej festyn Anii Leczyckiej. Początek i koniec imprezy upłynął pod znakiem muzyki – swoim nastrojowym repertuarem czas umilał zespół dancingowy Relax 74, a na finał godzinny koncert rockowo-szantowy dał zespół OKAW SZTORM. Konkursy dla dzieci o tematyce ekologicznej przeprowadziła Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

W namiotach wokół sceny swoją ofertę prezentowały przeróżne instytucje i firmy regionalne, można też było przejechać się kucykiem, pogłaskać owieczki czy podziwiać egzotyczne gołębie. Można było skosztować potraw przygotowanych przez młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku,   zobaczyć z sprzęt do nurkowania. Dzieciom zapewnili atrakcje Szkoła Podstawowa w Spytkowie oraz animatorzy ośrodka wypoczynkowego GWAREK. O edukację ekologiczną zadbał Mazurski Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami.  Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa prezentowała swoją ofertę edukacyjną.

Wyjątkową atrakcją na naszym festynie była też obecność amerykańskich żołnierzy z programu Anakonda 16, którzy chętnie integrowali się z lokalną społecznością i wyrażali podziw dla piękna naszego regionu oraz smaków mazurskiej kuchni.

Podczas całego festynu członkowie stowarzyszenia z młodzieżą z ZHP pod nadzorem p. Barbary Niedziejko przeprowadzali konkursy. Można było wygrać niezwykle atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych lokalnych partnerów i sponsorów, między innymi:

- lot balonem “ ufundowała firma First Class Ballooning z Rynu;

- lot motolotnią - firma motolotnie.mazury.info.pl z Giżycka, która oferuje loty widokowe motolotnią nad Mazurami;

- czarter jachtu na weekend we wrześniu ufundowała Szkoła Żeglarska Natangia;

- nagrodę w postaci zegarka żeglarskiego firmy Nautica przyznał portal mazury.info.pl;

- nurkowanie w asyście czyli pierwsze kroki pod wodą od firmy Mazurskie Centrum Nurkowe im. Andrzeja Balona Tarasewicza Piotr Krzewiński z Sulim;

- 6 wejściówek do Największego na Mazurach Parku Linowego  Wiewióra w Giżycku ufundował Park Linowy Wiewióra;

- 2 karnety dla 4 osób na kolację w restauracji „Świat pierogów”“ ufundował Hotel Wodnik;

- 10 biletów dwuosobowych na dowolny wypływający rejs statkiem“ przekazała Żegluga Mazurska;

 - Park Wodny Wilkasy ufundował nagrody w postaci 5 wejść na basen i 5 wejść na kręgielnię i 5 wejść na ściankę wspinaczkową;

- 6 karnetów na strefę basenową wellness oraz 5 karnetów na kręgle  przekazał Hotel St. Bruno w Giżycku;

Impreza odbyła się przy wsparciu Miasta Giżycka, Nadleśnictwa Giżycko, Nadleśnictwa Borki, Powiatu Giżyckiego i Gminy Giżycko.

Dziękujemy darczyńcom oraz organizacjom i instytucjom, którzy przyczynili się do organizacji festynu. Dziękujemy za wspólną zabawę wszystkim, którzy przybyli na imprezę.

Stowarzyszenie Kochamy Mazury