mazury10.jpgmazury4.jpgmazury20.jpgmazury1.jpgmazury16.jpgmazury19.jpgmazury7.jpgmazury11.jpgmazury2.jpgmazury3.jpgmazury5.jpgmazury15.jpgmazury18.jpgmazury14.jpgmazury12.jpgmazury13.jpgmazury9.jpgmazury6.jpgmazury17.jpgmazury8.jpg

Zapraszamy na IV edycję Festynu Kochamy Mazury

W niedzielne popołudnie 12 czerwca 2016 r. o godz. 13:30 zapraszamy na IV już edycję Festynu Kochamy Mazury na Plaży Miejskiej w Giżycku.

Tak jak w latach ubiegłych  przygotowaliśmy wiele atrakcji dla całej rodziny i dla osób w każdym wieku.

I tak na festynie zagra dla nas zespół OKAW SZTORM, wystąpią różne zespoły taneczne - np. tańce towarzyskie zaprezentuje młodzież z klubu CZAR PAR, będą popisy grup działających przy Giżyckim Centrum Kultury w Giżycku oraz przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wilkasach, będzie tradycyjnie pokaz zumby w wykonaniu klubu fit-forma. Po raz pierwszy na festynie  zaprezentuje się giżycki klub Aikido w pokazie sztuk walki. Dodatkowo, ze swoim nastrojowym repertuarem, czas umilał nam będzie zespół muzyczny RELAKS 74. Gościnnie wystąpi zespół ludowy Mżawka z Kruklanek. Będzie możliwość przejażdzki kucykiem oraz będzie można obejrzeć wystawę owiec i gołębi.

Wzorem lat ubiegłych występy artystyczne wzbogacimy prelekcją o Puszczy Boreckiej, którą przeprowadzi specjalista z Lasów Państwowych.

Jak co roku odbędą się też konkursy i zawody, których zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych partnerów i sponsorów, m.in. lot motolotnią, balonem, zegarek żeglarski firmy Nautica, rejs statkiem, czarter jachtu, nurkowanie w asyście, karnety do restauracji, wejścia do parku linowego, do parku wodnego, bony na zakupy w sklepie i wiele innych atrakcji.

Na plaży zaprezentują swoją ofertę różne instytucje i firmy regionalne,  będzie m.in. możliwość degustacji potraw przygotowanych przez młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku, będzie można zobaczyć z bliska balon, motolotnię oraz sprzęt do nurkowania i wspinaczki.  Konkursy przeprowadzi Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku oraz harcerze z ZHP. Dzieciom zapewnią atrakcje Szkoła Podstawowa w Spytkowie oraz animatorzy ośrodka wypoczynkowego GWAREK. O edukację ekologiczną zadba Mazurski Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami. Będzie można zapoznać się z ofertą Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa.

Na festynie będziemy gościć żołnierzy amerykańskich, którzy przebywają w Polsce w ramach ćwiczeń NATO - Anakonda 2016. Armia amerykańska zaprezentuje swój sprzęt wojskowy.

Proponujemy Wam rozrywkę i zabawę, a przy okazji chcemy też pokazać piękno naszej małej ojczyzny i zaprezentować to, co najcenniejsze w naszym regionie i z czego powinniśmy być szczególnie dumni jako jego mieszkańcy.

Serdecznie zapraszamy
Stowarzyszenie Kochamy Mazury