mazury18.jpgmazury7.jpgmazury13.jpgmazury5.jpgmazury6.jpgmazury3.jpgmazury9.jpgmazury4.jpgmazury14.jpgmazury12.jpgmazury1.jpgmazury11.jpgmazury15.jpgmazury19.jpgmazury10.jpgmazury17.jpgmazury2.jpgmazury16.jpgmazury20.jpgmazury8.jpg

Konferencja w Ministerstwie Gospodarki o projekcie OZE - 29.05.2012

29.05.2012 byliśmy w Ministerstwie Gospodarki na konferencji poświęconej ustawie o OZE.
Krótka relacja z konferencji i pliki prezentacji są do pobrania na stronie:
http://www.mg.gov.pl/node/16184

Ku naszemu zadowoleniu rząd zamierza wprowadzić takie uregulowania które powstrzymają chaotyczny rozwój farm wiatrowych , który jest wynikiem dotychczasowych nieproporcjonalnie dużych dotacji i preferencji dla tego rodzaju urządzeń.
MG chce wyrównać szanse dla wszystkich źródeł odnawialnych energii i preferuje mikroinstalacje oraz biogazownie, które są zdecydowanie bardziej efektywne od wielkich elektrowni wiatrowych.
Dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej stwierdził, że efektywność przemysłowych elektrowni wiatrowych jest na poziomie 9%.
Rząd chce również promować małe elektrownie wodne, które niosą ze sobą uregulowanie wielu rzek.
Przedstawiciele firm wiatrakowych wyrazili niezadowolenie ze zmniejszenia współczynników korekcyjnych które spowodują że zmniejszy się opłacalność tego typu inwestycji w naszym kraju. Wyjaśniono im że ustawa ma za zadanie wprowadzić porządek w inwestycjach i planowaniu inwestycji odnawialnych źródeł energii.