mazury7.jpgmazury2.jpgmazury16.jpgmazury12.jpgmazury3.jpgmazury18.jpgmazury5.jpgmazury4.jpgmazury10.jpgmazury1.jpgmazury19.jpgmazury6.jpgmazury11.jpgmazury17.jpgmazury20.jpgmazury14.jpgmazury8.jpgmazury15.jpgmazury9.jpgmazury13.jpg

Relacja z Festynu Kochamy Mazury 2015

W niedzielę, 14 czerwca na Plaży Miejskiej w Giżycku odbyła się III edycja Festynu Kochamy Mazury.

Przygotowaliśmy dużo atrakcji dla całej rodziny.  Przy okazji chcieliśmy pokazać piękno naszej małej ojczyzny i zaprezentować to, co najcenniejsze w naszym regionie i z czego powinniśmy być dumni jako jego mieszkańcy. Chcieliśmy również podkreślić, iż rozwój gospodarczy powinien iść w parze z zachowaniem pięknego mazurskiego krajobrazu, który jest atutem wyróżniającym nasz region na tle kraju a nawet w skali globalnej.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Pogoda w tym roku była dla nas łaskawa. Prezentowaliśmy dorobek artystyczny lokalnych grup artystycznych. Na scenie wystąpiły grupy taneczne z Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach pod opieką instruktorki Barbary Somionki. Konkursy dla dzieci przeprowadziła Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Taniec w stylu Hip-Hop zaprezentowały dzieci z Giżyckiego Centrum Kultury. Jak co roku wzbogaciliśmy festyn prezentacją ekologiczną. O unikalności Puszczy Boreckiej mówił w swoim wystąpieniu przedstawiciel Nadleśnictwa Borki Daniel Doktór. Taniec towarzyski zademonstrowała grupa Mariusza Korzeba - "Czar Par". Swoją obecność na scenie zaakcentowała Szkoła Podstawowa w Spytkowie prezentując pokazy taneczne i wokalne. Gościnnie wystąpił zespół ludowy z Piecek spod Mrągowa "Iskierki Nadziei", przedstawiając muzykę i skecz kabertowy w gwarze mazursko-kurpiowskiej. Powszechny aplaus wzbudził Zespół Fit-Forma, który swoim energetycznym pokazem zumby rozruszał publiczność. Festyn zakończył koncert zespołu Okaw Sztorm. Na scenie jako prowadząca całą imprezę zadebiutowała- Agnieszka Konc.

Podczas festynu Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis przeprowadziła akcję charytatywną na operację Krystiana Czyrko. 

Cechą charakterystyczną naszego festynu są atrakcyjne nagrody. Konkursy przeprowadzili członkowie stowarzyszenia z młodzieżą z ZHP pod nadzorem Barbary Niedziejko i Wojciecha Janowskiego. Nagrody zostały ufundowane przez naszych lokalnych partnerów i sponsorów, poniżej wymieniamy tylko niektóre z nich:

- lot balonem “ ufundowała firma First Class Ballooning z Rynu;

- lot motolotnią “- fundatorem tej nagrody jest firma motolotnie. mazury.info.pl z Giżycka, która oferuje loty widokowe motolotnią nad Mazurami;

- czarter jachtu na weekend w miesiącu wrześniu ufundowała Szkoła Żeglarska Natangia;

- nagrodę w postaci damskiego i męskiego zegarka żeglarskiego Nautica przyznał portal mazury.info.pl;

- nurkowanie w asyście czyli pierwsze kroki pod wodą od firmy Mazurskie Centrum Nurkowe im. Andrzeja Balona Tarasewicza Piotr Krzewiński z Sulim;

- 10 wejściówek do Największego na Mazurach Parku Linowego  Wiewióra w Giżycku ufundował Park Linowy Wiewióra;

- 2 karnety dla 4 osób na kolację w restauracji „Świat pierogów”“ ufundował Hotel Wodnik;

- 5 biletów dwuosobowych na dowolny wypływający rejs statkiem“ przekazała Żegluga Mazurska;

 - Park Wodny Wilkasy ufundował nagrody w postaci 5 wejść na basen i 5 wejść na kręgielnię;

 - 3 kosze z najwyższej jakości regionalnymi wyrobami mięsnymi ufundowała firma Górni z Giżycka;

- 4 karnety po 100 zł każdy na relaks w SPA (dowolny wybór basen lub masaże) przekazał Hotel St. Bruno w Giżycku;

Joanna Słowikowska - menadżer Oriflame zasponsorowała 7 zestawów naturalnych kosmetyków Oriflame, oraz po 10 karnetów na zabiegi "piękne dłonie" i 10 karnetów na analizę składu masy ciała;

Impreza odbyła się przy wsparciu Miasta Giżycka, Nadleśnictwa Giżycko i Borki, Gminy Giżycko oraz Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

Na plaży zaprezentowały swoją działalność różne instytucje i firmy regionalne. Była możliwość degustacji potraw przygotowanych przez młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku pod opieką Urszuli Siergiej-Todryk. Dzieciom zapewniały atrakcje Szkoła Podstawowa w Spytkowie oraz animatorzy ośrodka wypoczynkowego Gwarek. Było można zobaczyć z bliska balon, sprzęt do nurkowania i wspinaczki. Miłosnicy wielkich maszyn mogli obejrzeć z bliska nowoczesną śmieciarkę firmy KOMA. O edukację ekologiczną zadbał również Mazurski Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami. Można było zobaczyc owieczki oraz przejechać się kucykiem z Ośrodka Jeździeckiego Anula z Harszu. 

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na naszą imprezę.

Inne relacje z festynu:

http://mazury.info.pl/foto/15-06-14-festyn-kochamy-mazury/

Poniżej relacje video z festynu:

 

 

 

 

W najbliższym czasie ukażą się zdjęcia z festynu.