mazury2.jpgmazury4.jpgmazury3.jpgmazury6.jpgmazury7.jpgmazury5.jpgmazury12.jpgmazury13.jpgmazury8.jpgmazury17.jpgmazury16.jpgmazury9.jpgmazury19.jpgmazury10.jpgmazury18.jpgmazury20.jpgmazury1.jpgmazury14.jpgmazury11.jpgmazury15.jpg

Zapraszamy na III edycję Festynu Kochamy Mazury

Niedzielne popołudnie 14 czerwca 2015 r. o godz. 14:00 zapraszamy na III edycję Festynu Kochamy Mazury na Plaży Miejskiej w Giżycku.

Tak jak w latach ubiegłych  przygotowaliśmy moc atrakcji dla całej rodziny i dla osób w każdym wieku. Proponujemy Wam rozrywkę i zabawę w stylu dawnych imprez gminno-wiejskich. Przy okazji chcemy też pokazać piękno naszej małej ojczyzny i zaprezentować to, co najcenniejsze w naszym regionie i z czego powinniśmy być szczególnie dumni jako jego mieszkańcy.

Na festynie odbędzie się koncert zespołu OKAW SZTORM. 
Wystąpią zespoły taneczne - tańce towarzyskie zaprezentuje młodzież z klubu CZAR PAR.
Hip hop i break dance zatańczą zespoły z Giżyckiego Centrum Kultury. 
Tradycyjnie odbędzie się pokaz zumby zrealizowany przez zespół Fit-Forma.
Pierwszy raz na festynie gościnie wystąpią zespoły taneczne Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach. 
Scenki pełne humoru i satyry w gwarze mazursko-kurpiowskiej zaprezentuje gościnnie zespól ludowy Iskierki Nadziei z Piecek.
Tradycyjnie występy artystyczne wzbogacimy prelekcją o Puszczy Boreckiej.

Jak co roku odbędą się też konkursy i zawody, których zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych partnerów i sponsorów, m.in. lot motolotnią, balonem, rejs statkiem, jachtem, łodzią motorową, nurkowanie w asyście, karnety do SPA i do restauracji, kosze z najwyższej jakości regionalnymi wyrobami mięsnymi, wejścia do parku linowego, do parku wodnego i wiele innych atrakcji.

Podczas festynu Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis przeprowadzi akcję charytatywną na operację Krystiana Czyrko.

Na plaży zaprezentują swoją działalność różne instytucje i firmy regionalne. Będzie możliwość degustacji potraw przygotowanych przez młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku, konkursy przeprowadzi Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku oraz harcerze z ZHP. Dzieciom zapewnią atrakcje Szkoła Podstawowa w Spytkowie oraz animatorzy ośrodka wypoczynkowego Gwarek. Będzie można zobaczyć z bliska balon, motolotnię oraz sprzęt do nurkowania i wspinaczki. O edukację ekologiczną zadba Mazurski Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami. 

Serdecznie zapraszamy
Stowarzyszenie Kochamy Mazury