mazury16.jpgmazury15.jpgmazury18.jpgmazury6.jpgmazury19.jpgmazury3.jpgmazury14.jpgmazury17.jpgmazury20.jpgmazury5.jpgmazury4.jpgmazury10.jpgmazury2.jpgmazury7.jpgmazury13.jpgmazury8.jpgmazury9.jpgmazury11.jpgmazury12.jpgmazury1.jpg

Festyn Kochamy Mazury - 15 czerwca 2014

Festyn Kochamy MazuryW niedzielne popołudnie 15 czerwca zapraszamy na Festyn Kochamy Mazury na plaży miejskiej w Giżycku.

Tak jak w zeszłym roku przygotowaliśmy moc atrakcji dla całej rodziny   i dla osób w każdym wieku. Proponujemy Wam rozrywkę i zabawę       w stylu dawnych imprez gminno-wiejskich. Przy okazji chcemy też pokazać piękno naszej małej ojczyzny i zaprezentować to, co najcenniejsze w naszym regionie i z czego powinniśmy być szczególnie dumni jako jego mieszkańcy.

zespół OKAW SZTORM

Czar Par

Posłuchamy zespołów OKAW SZTORM oraz ZAŁOGA DR. BRYGA.

Wystąpią zespoły taneczne - tańce towarzyskie zaprezentuje młodzież z klubu CZAR PAR, hip hop i break dance zatańczą zespoły z GCK-u, a pokaz zumby Fit-Forma.

Lasy Państwowe

ŻubrPowiemy o rocznicy Lasów Państwowych, porozmawiamy o przyrodzie regionu i wybierzemy imię dla żubra, który urodził się niedawno w Wolisku.

 

Będziemy cieszyć się z NASZEGO WSPÓLNEGO WIELKIEGO SUKCESU, jakim jest powstrzymanie planów budowy gigantycznych wiatraków nad j. Niegocin! Podziękujemy wszystkim tym, którzy zbierali podpisy i podpisywali wnioski o odsunięcie elektrowni wiatrowych do domów ludzi, a także instytucjom państwowym i samorządowym, które w trosce o dobro mieszkańców wskazały jednoznacznie na negatywne skutki takiej inwestycji.

KonkursyOdbędą się też konkursy i zawody, których zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych partnerów i sponsorów, m.in. lot motolotnią, balonem, rejs statkiem, jachtem, łodzią motorową, nurkowanie w asyście, wejścia do parku linowego, na basen, na kręgle, na posiłek w restauracji, na wypożyczenie rowerów, kajaków.

miasteczko kajakowe na festynie Kochamy Mazury

Ogłosimy też wyniki konkursów: Niezwykłe miejsca powiatu giżyckiego - mój przewodnik turystyczny i MAZURSKIE LASY - SKARBEM PRZYRODY I PŁUCAMI POLSKI zorganizowane przez Stowarzyszenie Kochamy Mazury.

Po raz kolejny na naszym festynie gościć będziemy bogaty i kolorowy program edukacji ekologicznej, realizowany przez naszych przyjaciół z Drohiczyna. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej prowadzi już od kilku lat z wielkim powodzeniem w całej Polsce projekt o nazwie Kajakowy Patrol Św. Franciszka II.

kajakowy patrol w GiżyckuNa terenie festynu powstanie Miasteczko Kajakowe, gdzie odbywać się będą konkursy i zabawy dla dzieci i ich rodziców, poświęcone tematowi ochrony wód, gatunków zamieszkujących nasze rzeki i jeziora, promujące postawy prośrodowiskowe wśród młodzieży szkolnej, ludności mieszkającej w pobliżu rzek, turystów, wędkarzy itd.

 

zabawa na festynie Kochamy MazuryNie pływam w śmieciach

Prowadzona też będzie akcja społeczna „Nie Pływam W Śmieciach”, której wizerunkiem jest ryba Lucjusz. Lucjusza możecie zobaczyć na kajakach, rowerach wodnych i jachtach pływających po rzekach i jeziorach całej Polski. W „Wiosce Kaj

akowej” będziemy mogli dowiedzieć się o potrzebie ochrony środowiska, biorąc udział w różnych zabawach. Więcej informacji o Kajakowym Projekcie znaleźć można na stronie: www.kajakowypatrol.pl

 

A na zakończenie festynu popłyniemy w rejs statkiem po Niegocinie.

Spotykamy się w niedzielę 15 czerwca o godz. 13 na plaży miejskiej w Giżycku!

ZAPRASZAMY

Festyn Kochamy Mazury

 

Zadanie realizowane jest przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Giżycku, Lasów Państwowych, FOWJM oraz innych instytucji, którym serdecznie dziękujemy.

 

Tak jak w zeszłym roku odbędzie się wiele konkursów, w których będziecie mogli wziąć udział w czasie trwania Festynu. Konkursy prowadzić będzie młodzież z ZHP, a także ze szkoły w Spytkowie. Zachęcamy Was gorąco do udziału, tym bardziej że dla zwycięzców mamy rewelacyjne nagrody. A mianowicie:

- lot balonem – ufundowała firma First Class Ballooning z Rynu

- lot motolotnią – fundatorem nagrody jest Dominik Kazimierczak z Giżycka, który oferuje loty widokowe motolotnią

- rejs jachtem dla 4 osób – nagrodę przyznaje Natangia Szkoła Żeglarstwa Artura Tomkiewicza z Giżycka

- rejs łodzią motorową – oferuje ArcaYacht z Giżycka, która buduje, zabudowuje i czarteruje jachty

- także rejs łodzią motorową – od firmy Nautic z Giżycka, zajmującej się tapicerstwem jachtowym

- nagrodę w postaci rejsu szybką łodzią motorową przyzna także firma Mazury.info.pl – z wygranej można skorzystać już w czasie festynu!

- nurkowanie w asyście – od firmy Mazurskie Centrum Nurkowe Piotr Krzewiński z Giżycka

- ośrodek wypoczynkowy Łabędzi Ostrów – przekaże 3 vouchery obejmujące wynajęcie kajaka lub roweru wodnego oraz posiłek w restauracji ośrodka

- wizytę w parku linowym – ufundował Hotel Tajty

- 3 wejściówki na godzinę gry w kręgle or 3 wejściówki do strefy basenowej (obejmującej basen, jacuzzi i saunę) – pochodzi z Hotelu St. Bruno

- 3 karnety na kolację w restauracji – ufundował Hotel Wodnik

- 10 biletów dwuosobowych na rejs statkiem – przekaże Żegluga Mazurska

- Park Wodny Wilkasy ufundował nagrody w postaci 10 wejść na basen i 5 wejść na kręgielnię

 

Będą też specjalne malowane kubki od firmy Pracownia Ceramiczna Ogniem Malowane, wyroby rękodzielnicze i inne drobniejsze nagrody.

Dzieci mogą też przejechać się na kucyku – dwa kucyki przyprowadzi na Festyn Ośrodek Jeździecki Anula z Wilkas.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w konkursach!