mazury8.jpgmazury6.jpgmazury20.jpgmazury3.jpgmazury4.jpgmazury2.jpgmazury7.jpgmazury5.jpgmazury18.jpgmazury14.jpgmazury1.jpgmazury13.jpgmazury15.jpgmazury11.jpgmazury16.jpgmazury12.jpgmazury10.jpgmazury19.jpgmazury17.jpgmazury9.jpg

GIŻYCKIE 5-10-15 „PUCHAR WYSPY GIŻYCKIEJ W BIEGACH ULICZNYCH” 25 MAJA 2014

402. rocznica nadania Giżycku praw miejskich
 

GIŻYCKIE 5km-10km-15km
„Puchar Wyspy Giżyckiej w biegach ulicznych”
w ramach Dni Giżycka

25 maja 2014 roku

biegi GiżyckoZapraszamy na największą imprezę biegową na Mazurach - GIŻYCKIE 5-10-15 „Puchar Wyspy Giżyckiej w biegach ulicznych” i wspólne bieganie 25 maja w Giżycku - letniej stolicy Polski! Bieganie i nordic walking to najprostsze formy aktywności ruchowej, i właśnie w ramach tego sportowego wydarzenia chcemy je popularyzować i upowszechniać. Biegi odbędą się na dystansie 5, 10  i 15  km z elektronicznym pomiarem czasu. Trasa prowadzić będzie przez najpiękniejszą część miasta, malowniczą „Wyspę Giżycką” i wokół Twierdzy Boyen!

Stowarzyszenie Kochamy Mazury patronuje tej największej imprezie biegowej na Mazurach.

Na stronie BIEGI.GIZYCKO.pl REGULAMIN, TRASA, ZAPISY!
Zapraszamy również na  FB   facebook.com/biegigizycko

Gizyckie 5 - 10 - 15
Twierdza Boyen i Wyspa Giżycka z lotu ptaka fot. hotelmasovia.pl

Start i meta planowane są w Twierdzy Boyen, na dziedzińcu przed Koszarowcem nr 1 XIX-wiecznej fortyfikacji. Twierdza Boyen w Giżycku jest jednym z najciekawszych europejskich obiektów architektury militarnej, nigdy nie zdobyta, usytuowana na tzw. "Wyspie Giżyckiej". To najcenniejszy zabytek naszego miasta, unikatowy na skalę nie tylko Polski ale i Europy. W tym roku z okazji 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej i działań wojennych na froncie mazurskim szczególny wymiar będzie miało sierpniowe Święto Twierdzy Boyen z widowiskową inscenizacją "Bój o Twierdzę". Turyści i mieszkańcy będą mogli zobaczyć jedyną w regionie inscenizację historyczną bitwy o twierdzę z czasu I wojny światowej z sierpnia 1914, w którą zaangażowanych będzie ponad 150 rekonstruktorów i fanów militariów z kraju i z zagranicy. W Twierdzy na turystów czekać będzie również kiermasz rękodzieła i regionalnych kulinariów, zabawy z historią Giżycka i plenerowe pokazy filmów z gatunku „Wojaka Szwejka”. Będzie można się spotkać z dawną sztuką ludową, zwiedzić fortyfikację  z przewodnikiem, również nocą z pochodniami, zobaczyć dioramy, czyli obozowiska rekonstruktorów. To wszystko w sierpniu, a my zapraszamy jeszcze w maju na wspólne bieganie! W tym roku nasze miasto obchodzi 402. urodziny i biegi odbywają się w ramach Dni Giżycka. A więc Giżycko! 25 maja! Start!

Giżycko obchodzi w tym roku 402. rocznicę nadania praw miejskich, a  sportowa impreza odbywa się w ramach Dni Giżycka. Będzie to więc wspólne urodzinowe bieganie.

Organizatorem imprezy  jest Urząd Miejski w Giżycku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku oraz Giżyckie Centrum Kultury. KONTAKT do koordynatora biegów: Arkadiusz Połojański tel. 797 721 731 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.biegi.gizycko.pl

trasa biegów Giżyckich