mazury17.jpgmazury4.jpgmazury15.jpgmazury10.jpgmazury3.jpgmazury8.jpgmazury1.jpgmazury18.jpgmazury7.jpgmazury6.jpgmazury20.jpgmazury5.jpgmazury13.jpgmazury14.jpgmazury16.jpgmazury12.jpgmazury11.jpgmazury2.jpgmazury9.jpgmazury19.jpg

Gmina Wydminy

Gmina Wydminy położona jest we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego w powiecie giżyckim.

Wiejska gmina Wydminy 

Urząd Gminy w Wydminach

ul. Grunwaldzka 74 11-510 Wydminy

tel.  87 421 00 83 fax. 87 421 00 19 (fax na żądanie)
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP: http://wrota.warmia.mazury.pl/wydminy_gmina_wiejska

 

 

Debata Publiczna w Wydminach w dniu 06.04.2013r.

Debata publiczna w Wydminach

W sobotę (6 kwietnia) w Wydminach miała miejsce kolejna (druga) debata publiczna z udziałem m.in. władz Gminy, realizowana w ramach programu Gmina Wydminy -- Nasz Głos . 

Tematem dyskusji była ocena pracy samorządu Gminy (tzw. audyt społeczny) oraz kwestie turystyki i promocji gminy. 

Moderatorem był znany socjolog prof. Janusz Czapiński (mieszkaniec gminy przez część roku). Organizatorami lokalne organizacje społeczne, a koordynatorem Zb. Waszkielewicz.  Cały program finansowany jest ze środków  Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Min. Pracy i Polityki Społecznej 

Ze strony Wójta padła zapowiedź podjęcia prac na nowym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy, podstawowego dokumentu planistycznego samorządu gminnego. 

Prace te mają objąć -- oprócz kwestii utworzenia specjalnej strefy ekonomicznej obok Wydmin w celu przyciągnięcia inwestorów przemysłowych itd..  -- opracowanie (po raz pierwszy!) konkretnego programu rozwoju turystyki i i promocji naturalnych walorów Gminy, a także wiążące uregulowanie problemu lokalizacji na jej terenie wielkich inwestycji typu przemysłowe turbiny wiatrowe w sposób spójny z celami zachowania walorów krajobrazowych i przyrodniczo-kulturowych.

Wynika to z rozpoznania rzeczywistych szans rozwoju Gminy, w tym przede wszystkim możliwości tworzenia nowych miejsc pracy i szans zarobkowania dla jej mieszkańców. 

Władze Gminy deklarują, że prace te będą przebiegać w sposób autentycznie "oddolny", z  wykorzystaniem modelu / programu wypracowanego przez Partnerstwo Dzikie Mazury, które ma już członków na terenie Gminy.

 

 cz. 1 Polecamy : Krzysztof  Przyłucki / Folwark   Łękuk   /   Dzikie  Mazury  -  perspektywa  "przedsiębiorcy turystycznego" z naszej gminy - od 51:50 - do końca

 

cz.2   Polecamy: Dariusz  Morsztyn  o ofercie Dzikich Mazur dla gminy - czas: 03:55 - 22:29

 

cz.3  Polecamy: wypowiedź wójta  Wydmin  o  nowych Studium i innych zamierzeniach - czas: 04:28 - 28:50