mazury3.jpgmazury11.jpgmazury20.jpgmazury16.jpgmazury19.jpgmazury7.jpgmazury2.jpgmazury4.jpgmazury9.jpgmazury1.jpgmazury18.jpgmazury17.jpgmazury15.jpgmazury10.jpgmazury5.jpgmazury6.jpgmazury12.jpgmazury8.jpgmazury14.jpgmazury13.jpg

Gmina Giżycko

Gmina Giżycko położona jest w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie giżyckim.

Urząd Gminy w Giżycku ul. Mickiewicza 33, 11-500 Giżycko tel. +48 87 429 99 60 fax +48 87 429 99 76

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   BIP http://bip.warmia.mazury.pl/gizycko_gmina_wiejska

Podstawowym atutem gminy są wysokie walory turystyczne oraz dobrze rozwinięta baza turystyczna. Posiada niepowtarzalne rezerwaty ornitologiczne i wodno roślinne.

 

Chcesz zostać milionerem?!

Droga gminna w Kamionkach za 290 000 złRolnicy - każdy z Was może zostać milionerem !!!

Możecie sprzedać gminie hektar ziemi nawet za 330 000zł.

Sposób jest prosty i w granicach prawa.
Umawiamy się z władzą na sporządzenie na swoim polu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu z wyznaczeniem drogi dojazdowej do projektowanych działek np. letniskowych. Tylko pamiętajcie ta droga musi być oznaczona w planie jako publiczna. Następnie Gmina z własnych środków zamawia wykonanie miejscowego planu i radni go uchwalają - to nic Was nie kosztuje.
Zlecacie geodecie zgodnie z miejscowym planem, podział terenu na działki z przeznaczeniem pod zabudowę letniskową i wytyczacie na mapach drogę dojazdową do nich. Teraz zapłacicie opłatę adiacencką z tytułu podziału nieruchomości, jeżeli Wam naliczą. Małym naliczają, tak jak w Kamionkach ale duży ma lepiej - nie potrafią oszacować kwoty i odstępują od naliczania (bo pewnie byłaby za wysoka ;-) - tak jak w Sterławkach Średnich.
Żeby uniknąć opłaty planistycznej czekacie ze sprzedażą wydzielonych nieruchomości 5 lat. Tak zrobiono w przypadku planu w Kamionkach i Sterławkach Średnich.
Następnie negocjujecie z wójtem odkupienie drogi dojazdowej do działek. Jeżeli w uchwalonym planie miejscowym drogę obsługującą wydzielone działki oznaczono jako publiczną Gmina ma obowiązek ją nabyć! W Gminie Giżycko ceny kształtują się nawet na poziomie 33zł/m2, jeżeli macie mocne argumenty. Bo są i tacy, którzy oddają drogi za darmo lub przysłowiową złotówkę. Wyceniając 33 zł/m2, za 1 ha ziemi otrzymacie kwotę 330 000 zł . Spory grosz, zwłaszcza, że hektar ziemi rolnej kosztuje około 25 000zł.
Ale to nie wszystko, nadal możecie uprawiać tę sprzedaną drogę tak jak to czyni pan radny gminy. Zapewne czeka, aż gmina uzbroi i utwardzi drogę którą nabyła za 290 000zł oraz zimą zacznie ją odśnieżać. Ciekawe czy już planują położenie wodociągu, kanalizacji, linii energetycznej i asfaltu?
Wróćmy do tematu, czas pracuje na Waszą korzyść. Jak już gmina kupi drogę to możecie naciskać, aby drogę w końcu wybudowała,  ją utrzymywała oraz  uzbroiła.  Następnie będziecie mogli powoli ogłaszać sprzedaż działek letniskowych z uzbrojeniem oraz z dostępem do publicznej drogi dojazdowej utrzymywanej przez gminę. Sprzedając działki możecie sporo zarobić.
Każdy rolnik może zostać milionerem!!! Nie śmiejcie się, wiem co mówię. W marcu tego roku wójt przygotował projekt uchwały dotyczący kupna drogi w Sterławkach Średnich. Wówczas radni na komisji mówili o cenie kupna na poziomie 1 miliona złotych! Droga prowadziła do wytyczonych działek nad jeziorem i tylko „niezrozumiałe wycofanie się” wójta zniweczyło ten piękny plan. Podczas sesji w dniu 31.03.2014r. wycofał własną uchwałę. Złośliwi mówią, że wystraszył się opinii publicznej ale ja w to nie wierzę, przecież wiadomo że nikogo się nie boi.
Sądzicie, że na takie zakupy brakuje kasy w budżecie? Gmina zapłaci Wam w ratach lub zrezygnuje z jakichś inwestycji. Mówicie, że trzeba inwestować w infrastrukturę nabrzeża jezior, ścieżki rowerowe, chodniki, drogi … . Ha, ha, ha. Niezależny wójt ma inną koncepcję - stawia na indywidualny rozwój wybranych - zobaczcie na kemping Borowo, nabrzeże Wilkas, plany w Kamionkach i Sterławkach. Liczy się rozwój (wybranej) jednostki - to jest przyszłość gminy.
 Szkoda, że nie kupili tej drogi w Sterławkach Średnich. Mogliśmy dzięki wójtowi mieć w Gminie Giżycko kolejnego milionera. Byłaby sensacja na cała Polskę - cudownie zarządzana gmina robi z niektórych mieszkańców milionerów.
Droga w KamionkachAle nie wszystko stracone, ten cud może dotknąć kolejnych osób. Idź do wójta, poświęć swoją ziemię na działki i ustal opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu itd. może to Ty zostaniesz milionerem.
Przykład z Kamionek, gdzie w 2012 roku gmina nabyła drogę m.in. od radnego. Zobaczcie mapę i zdjęcia terenu.
Tak wygląda w 2014 roku gminna "droga" w Kamionkach kupiona za 293 912 zł - prawdopodobnie stoimy na niej i patrzymy w kierunku ronda, chociaż trudno to potwierdzić, gdyż nie można znaleźć kamieni granicznych .

Ciekawe kto tak ładnie uprawia drogę gminną?

Artykuł ten pojawił się w  Mazurskim Gońcu nr 19.