mazury1.jpgmazury7.jpgmazury16.jpgmazury15.jpgmazury6.jpgmazury9.jpgmazury19.jpgmazury17.jpgmazury3.jpgmazury10.jpgmazury4.jpgmazury5.jpgmazury13.jpgmazury12.jpgmazury20.jpgmazury14.jpgmazury2.jpgmazury11.jpgmazury8.jpgmazury18.jpg

Gmina Giżycko

Gmina Giżycko położona jest w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie giżyckim.

Urząd Gminy w Giżycku ul. Mickiewicza 33, 11-500 Giżycko tel. +48 87 429 99 60 fax +48 87 429 99 76

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   BIP http://bip.warmia.mazury.pl/gizycko_gmina_wiejska

Podstawowym atutem gminy są wysokie walory turystyczne oraz dobrze rozwinięta baza turystyczna. Posiada niepowtarzalne rezerwaty ornitologiczne i wodno roślinne.

 

Najtańsze zimowanie jachtów i przyczep na Mazurach

Zimowanie jachtów na campingu Borowo

Jeszcze w kwietniu w urzędzie nie wiedzieli jak wygląda sprawa pozostawionych jachtów i przyczep na kempingu Borowo, a w lipcu "znalazło się" porozumienie ze stycznia i lutego ;-)

Fakty są takie. We wrześniu ubiegłego roku wygasła umowa dzierżawy pola kempingowego w Borowie. W związku z tym zarządzanie tym terenem przeszło znowu na Gminę Giżycko. W marcu 2014 r. zwróciliśmy uwagę, że na polu kempingowym zimuje kilka jachtów i przyczep. Poprosiliśmy Gminę o informację, na jakiej podstawie te obiekty pozostają na terenie kempingu i jaka kwota z tego tytułu wpłynęła do budżetu. W kwietniu Wójt odpowiedział, że teren ten obecnie nie jest dzierżawiony, a sprawa pozostawionego sprzętu zostanie uregulowana po 30 maja. Na kolejne pismo złożone w czerwcu otrzymaliśmy z Gminy informację, że sprawa zimowania przyczep kempingowych została uregulowana porozumieniem. Ponieważ w świetle prawa umowy zawierane przez gminy stanowią informację publiczną zażądaliśmy kopii tego dokumentu i w sierpniu br. otrzymaliśmy kopię porozumień, które Gmina zawarła z dzierżawcą już w styczniu i lutym (!) a w tych porozumieniach niespodzianka - Gmina wyceniła całe zimowanie jachtów i przyczep kempingowych na 100 zł a za „opiekę nad terenem” Gmina zgodziła się zapłacić jednocześnie byłemu dzierżawcy także 100 zł. W ten sposób całkowita należność za korzystanie z gminnego terenu pod zimowanie jachtów i przyczep wyniosła zero złotych polskich!

Co na to mieszkańcy gminy?

Zimowanie jachtów i przyczep kempingowych w BystrymPo pierwsze, od września 2013r. do czerwca 2014 r. samorządowcy nie mili pojęcia, czy i w jaki sposób Gmina uregulowała sytuację kempingu Borowo. Niby Gmina coś podpisała w styczniu i lutym w tej sprawie, ale w kwietniu jeszcze tego nie wiedzieli, informacja ta pojawiła się dopiero w czerwcu! Coś jakby bałagan w tych gminnych papierach? A co z pozostałymi miesiącami korzystania z terenu gminy?

Po drugie, rynkowy koszt zimowania tych jachtów i przyczep to około 500 zł od sztuki, a na zdjęciach widzimy ich około 10, tymczasem na działce Gminy Giżycko koszt ten wynosi 0 zł (zero). Jeśli to nie jest przypadek lub wynik bałaganu w urzędzie, a tylko polityka Gminy, to należy ogłosić czym prędzej. Jest wrzesień, wielu ludzi szuka miejsca na zimowanie jachtu, przyczepy, czy czegoś tam jeszcze. A tu taka okazja!

Po trzecie, mówiąc poważnie, ktoś otrzymał niezłą „dotację” od Gminy (licząc według stawek rynkowych - 500 zł za zimowanie obiektu x 10 sztuk = 5000 zł). Gmina wiedziała, lub przynajmniej powinna wiedzieć, że dzierżawa kempingu ma wygasnąć w 2013 r. Mimo to nie była do tego przygotowana i koniec końców musiała zapłacić za pozaumowną opiekę nad terenem byłemu dzierżawcy.

Znowu pytanie: czy to tylko „bałaganik” w urzędzie, czy też Gmina ma zwyczaj tak hojną ręką dzielić nasze wspólne dobro…?

Czy to jest „gospodarność”? A jeśli nie, to gdzie był „gospodarz”?

 


Odpowiedź z kwietnia 2014 roku.

Bystry jachty

 


Odpowiedź z lipca 2014r.

odpowiedź z lipca w sprawie pozostawinych jachtów i przyczep

 


Porozumienie Borowo 

 


 Aneks do porozumienia w sprawie pozostawionych jachtów