mazury20.jpgmazury14.jpgmazury1.jpgmazury17.jpgmazury16.jpgmazury10.jpgmazury11.jpgmazury9.jpgmazury19.jpgmazury13.jpgmazury6.jpgmazury2.jpgmazury8.jpgmazury5.jpgmazury15.jpgmazury18.jpgmazury4.jpgmazury3.jpgmazury7.jpgmazury12.jpg

Gmina Giżycko

Gmina Giżycko położona jest w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie giżyckim.

Urząd Gminy w Giżycku ul. Mickiewicza 33, 11-500 Giżycko tel. +48 87 429 99 60 fax +48 87 429 99 76

email:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   BIP:  http://bip.ugg.pl/

Podstawowym atutem gminy są wysokie walory turystyczne oraz dobrze rozwinięta baza turystyczna. Posiada niepowtarzalne rezerwaty ornitologiczne i wodno roślinne.

 

Mieszkańcy Bystrego nie uwierzyli obietnicom wójta

bystry 03.09.2014r. odbyło się zebranie w sołectwie Bystry.

Zebrani mieszkańcy żywiołowo dyskutowali o potrzebach ich miejscowości. Pomysłów na zagospodarowanie kwoty 36 tys. złotych było kilka. Wójt na różne sposoby próbował zniechęcić zebranych i wpłynąć na podjęcie decyzji o rezygnacji z funduszu sołeckiego. Obiecywał że wszystkie proponowane inwestycje wykona ze środków budżetowych i nawet pozyska wyższe kwoty starając się o dofinansowanie unijne. Mając w pamięci obietnice z 2011 roku o wyłożeniu przez wójta kwoty 1,5 mln złotych na budowę świetlicy w Bystrym mieszkańcy nie ulegli kolejnym przedwyborczym obiecankom.  Pan Sieroński przekonywał, że fundusz sołecki ma sens istnienia tylko w tych gminach gdzie jest niesprawiedliwe dzielenie inwestycjami, a sołectwa są zaniedbane. Wówczas z sali padły głosy, że właśnie tak jest w Gminie Giżycko.

Uczestnicy zebrania przegłosowali przy 2 osobach wstrzymujących się, że chcą wykorzystać przysługującą im kwotę. Ze zgłaszanych propozycji wybrali dwie na które przeznaczą po 50% przysługujących środków, a mianowicie rozbudowę placu zabaw oraz stworzenie siłowni zewnętrznej.

Zobaczcie cały przebieg zebrania i oceńcie sami:

Czy mieszkańcy zostali właściwie poinformowani o procedurze korzystania z funduszy sołeckich?

Czy sołtys sprawnie prowadził zebranie i był do niego przygotowany?

Dlaczego wójt za niepowodzenia w gminie obarcza mieszkańców miasta?