mazury9.jpgmazury18.jpgmazury5.jpgmazury8.jpgmazury16.jpgmazury10.jpgmazury3.jpgmazury7.jpgmazury4.jpgmazury11.jpgmazury1.jpgmazury12.jpgmazury6.jpgmazury15.jpgmazury19.jpgmazury20.jpgmazury2.jpgmazury17.jpgmazury13.jpgmazury14.jpg

Gmina Giżycko

Gmina Giżycko położona jest w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie giżyckim.

Urząd Gminy w Giżycku ul. Mickiewicza 33, 11-500 Giżycko tel. +48 87 429 99 60 fax +48 87 429 99 76

email:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   BIP:  http://bip.ugg.pl/

Podstawowym atutem gminy są wysokie walory turystyczne oraz dobrze rozwinięta baza turystyczna. Posiada niepowtarzalne rezerwaty ornitologiczne i wodno roślinne.

 

Czy naruszono zasady praworządności przy gospodarowaniu mieniem Gminy Giżycko?

Recepcja/hotelik campingu Borowo została wydzierżawiona bez przetargu dla oferenta na okres od 01 marca 2014r. do 30 września 2016 roku.

Na uwagę zasługuje analiza kwot dzierżawy:

- 18,20 zł + VAT/miesięcznie za działkę o powierzchni 0,0364 ha (364 m2) przy jeziorze Niegocin,

- 855.09 zł + VAT/miesięcznie za budynek recepcji/hoteliku o powierzchni użytkowej 316 m2 z kilkoma pokojami do wynajęcia, gdzie cena pokoju dwuosobowego w zależności od pory roku jest w granicach 120 - 190zł/doba.

Ciekawe czy na terenie plaży w Giżycku lub w innym miejscu nad Niegocinem są zbliżone stawki dzierżawy?

Pozostały obszar campingu Borowo był poddany procedurze przetargu pisemnego nieograniczonego. Ofertę złożył tylko jeden oferent, t.j. uprzedni dzierżawca campingu, a tym samym i dzierżawca recepcji/hoteliku.

Naszym zdaniem wyłączenie z procedury przetargowej działki i recepcji/hoteliku mogło wpłynąć na ograniczenie liczby oferentów i tym samym narazić budżet gminy na mniejsze wpływy.

Kolejne wątpliwości nasuwa krótki okres dzierżawy campingu Borowo od 2 czerwca do 30 września 2014. Czy jest to korzystne dla budżetu gminy?

Ponadto ustaliliśmy, że Rada Gminy Giżycko nie podejmowała uchwały o wyrażeniu zgody na dzierżawę nieruchomości tej samej osobie.

Na podstawie art 18 ust. 2 pkt 9 lit. a, który mówi, że uchwała rady  gminy  jest  wymagana  również  w  przypadku,  gdy  po umowie zawartej na czas oznaczony do 3 lat strony zawierają kolejne umowy,  których  przedmiotem  jest  ta  sama  nieruchomość, skierowaliśmy skargę na działania wójta, który zawarł umowę z tym samym dzierżawcą bez zgody Rady Gminy Giżycko.

Poniżej publikujemy skargę, odpowiedź gminy, protokół przetargu i umowy dzierżawy.

Co sądzicie o takim gospodarowaniu mieniem gminy?

skargę na działalność Wójta Gminy Giżycko pana Andrzeja Sierońskiego w związku z naruszeniem zasady praworządności przy gospodarowaniu mieniem gminy

skargę na działalność Wójta Gminy Giżycko pana Andrzeja Sierońskiego w związku z naruszeniem zasady praworządności przy gospodarowaniu mieniem gminy

 

odpowiedź wójta

 

protokół przetargu campingu Borowo

 

umowa dzierżawy campingu Borowo

umowa dzierżawy campingu Borowo

dzierżawa recepcji campingu Borowo

 dzierżawa recepcji campingu Borowo

 dzierżawa recepcji campingu Borowo

dzierżawa recepcji campingu Borowo